XIX Niedziela Zwykła

09.08.2020 r.

1. Apel Ksiedza Byskupa Włocławskiego

- o pomoc poszkodowanym w eksplozji w Bejrucie (zbiórka do puszek 16 sierpnia),

- i w sprawie zbiórki na Katedrę Włocławską (taca w Uroczystośc Wniebowzięcia NMP).

2. Pamiętajmy o wstrzemieźliwośc od alkoholu w sierpniu - miesiącu rocznic religijnych i narodowych. Bądzmy Dumnym Narodem Wolnym i Trzeźwym

3. W tym tygodniu przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP w sobotę 15 sierpnia. Msze św. jak w niedzielę z błogosławieństwem bukietów kwatów i ziół.

4. Jest nowy numer tygodnika Idziemy, a w nim bardzo ciekawe artykuły o mężczyźnie, kobiecie, małżeństwie i rodzinie.

5. Zachęcam również do nabycia biografii kapłanów męczenników II wojny światowej z okolic Piotrkowa Kujawskiego pt. Śladami męczenników.

6. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kwiaty oraz ofiarowane kwiaty do świątyni.

7. W piątek na godz. 20.00 zapraszam grupę modlitewną ojców i matek oraz wszystkich chętnych.

8. Za tydzień zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. w niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00

9. Zapraszam chętnych do Koła Żywego Różańca i nominowanych do Rady Parafialnej.

10. Organizowana pielgrzymka parafialna po południowo-wschodnich kresach Polski odbędzie się w nowym terminie 21-25.09.2020r. Zapraszam chętnych.

11. Pamiętajmy w czasie wakacji i urlopów o Panu Bogu, o modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia. Parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa – Szczęść Boże!