III Niedziela Wielkanocna 18.04.2021r.

1. W dzisiejszą niedziele rozpoczynamy TRZYNASTY TYDZIEŃ BIBLIJNY, w którym w poszczególnych dniach od 18 IV-24IV pochylmy się nad Pismem Świętym i choćby niewielki fragment rozważmy po odczytaniu.

2. W piątek 23 kwietnia obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

3. Za tydzień w niedziele na Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4. Bóg zapłać za ofiarę anonimowa 100 i 50 zł. na Koścół. W następną niedzielę taca inwestycyjna na renowacje świątyni.

5. Na stoliku jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego IDZIEMY. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. W piątek na godz. 20.00 zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne wraz z Grupą Ojców i Matek w modlitewnej.

7. Za aprobatą Ks. Biskupa Włocławskiwego Fundacja Centrum życia i Rodziny zwraca sie do wszystkich obywateli o poparcie petycjii do Marszałka Sejmu RP w sprawie przeniesienia Dnia Ojca z 23 czerwca na dzień Uroczystości św. Józefa, czyli 19 marca. Proszę o zabranie do swego domu listę i ją czytelnie wypełnić przez domowników, sąsiadów i znajomych, a uzupełnioną przynieś do kancelarii.

8. Dziękuję za wspólną troskę o miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich. Wypalone znicze i zniszczone bukiety po posprzątaniu grobów zabierajmy ze sobą.

9. Przypominam, iż z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia jesteśmy zobowiązani do przysłaniania ust i nosa maseczką.

10. W tym tygodniu spośród nas odeszli: Marcin Janiak z Rudzka Małego, pochowany w Piotrkowie Kuj. i Bożena Pawlak z Przedłuża. Wieczny odpoczynek …

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę zdrowia, radości i pokoju w nadchodzącym tygodniu  – Szczęść Boże.