Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła
XXX Niedziela Zwykła - 25.10.2020 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wdzięczność Bogu i ludziom, za ich trud budowy naszej świątyni, remontu i utrzymania.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 8.00, 00 i o godz. 12.00 z modlitwą żałobną po Mszy św.
    Ofiary składane w tym dniu na tacę są tradycyjnie przeznaczone na WSD we Włocławku.
    Zachęcam wszystkich do skorzystania ze spowiedzi w ostatnie dni października.
    Codziennie przez kolejne 8 dni od Wszystkich Świętych różaniec w intencji naszych zmarłych z wypominkami jednorazowymi. W tym czasie możemy też zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

3. W poniedziałek 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele o godz. 11.00  00  i  18.00. Wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 za wszystkich wiernych zmarłych, a zwłaszcza za zmarłych z ostatniego roku różaniec w intencji polecanych Bogu zmarłych.

4. Najnowsze informacje dotyczące obostrzeń epidemicznych na czas Wszystkich Świętych są umieszczone na stronie diecezjalnej i parafialnej.

5. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych. W kościele po Mszy św. o godz. 18.00 z wyjątkiem poniedziałku i czwartku - w tych dniach Msza św. i różaniec o godz. 18.00 w Przewozie.
    Dla dzieci szkoły podstawowej będzie codziennie losowanie figurki Matki Bożej, dlatego proszę by dzieci przynosiły na Różaniec karteczki ze swoim imieniem, nazwiskiem, klasą i dobrym uczynkiem.
    Przypominam młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o wymaganym uczestnictwie w nabożeństwie różańcowym (10 razy).

6. Do zaszczytnej godności ministranta w służbie liturgicznej zapraszam kandydatów na ministrantów.

7. Zapraszam chętnych do utworzenia Koła Żywego Różańca w Połajewie.

8. Na stoliku są do nabycia kalendarze rolnicze po 30 zł, i ścienne po 6 zł., oraz nowy numer tygodnika „Idziemy”.  Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.

9. Zapraszam na spotkanie grupę Ojców i Matek w Modlitwie na piątek o godz. 20.00 oraz wszystkich pragnących się modlić za rodziny.

10. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki za naszych zmarłych roczne i jednorazowe. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli do wieczności i oczekują naszej modlitwy.

11. Proszę o zwrócenie uwagi na przebywających na cmentarzu, na segregację śmieci i porządek wokół śmietników.

12. Bóg zapłać za ofiary składane na tace i indywidualnie w kancelarii parafialnej na remont kościoła. Dziękuje również za kwiaty ofiarowane dla kościoła państwu Andrzejewskim z Nowej Wsi.

13. Przypominam, iż z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia jesteśmy zobowiązani do przysłaniania ust i nosa maseczką.

14. Dla zainteresowanych zdjęcia z parafialnej pielgrzymki są dostępne w zakrystii na płycie

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, gościom i wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli, dużo zdrowia i dobrego tygodnia  – Szczęść Boże.