XXXI Niedziela Zwykła – 03.11.2019 r.

1. W piątek przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Bóg zapłać  zakrystiance, p. szafarzowi, p. organistce i ministrantom za pomoc w przygotowaniu uroczystości i jej przebiegu. Państwu Andrzejewskim z za ofiarowane  kwiaty do kościoła, kaplicy  i na grób kapłański. Bóg zapłać wszystkim za wspólnotę modlitwy  w czasie Mszy świętej.

2. Dzisiaj o godz. 10.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

3. W czwartek Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po Mszy świętej modlitwa w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

Codziennie też przez kolejne dni od Wszystkich Świętych do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji konkretnego zmarłego.

4. W najbliższą niedzielę będziemy mogli wesprzeć i modlić się za Kościół Prześladowany.

5. Przypominam i proszę, by przy sprzątaniu grobów - liście i suche kwiaty z ziemią wyrzucać na przeznaczone do tego miejsce na końcu cmentarza. Tylko plastiki i znicze do kontenerów. Bóg zapłać.

6. Bóg zapłać za ofiary na remont  kościoła te indywidualne jak i te składane na tace.

7. Na stoliku są do nabycia kalendarze rolnicze po 30 zł, i ścienne po 6 zł., oraz nowy numer tygodnika „Idziemy” a w nim o ludzkim przemijaniu.  Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.

8. W najbliższy wtorek 5 listopada organizowany jest wyjazd do kina we Włocławku na film „Nieplanowane” na godz. 19.00. Cena biletu 15zł + koszty dojazdu (10zł), Chętni proszeni są niezwłocznie o kontakt z P. Haliną Nowicką nr tel. 603 949 398.

9. 10 listopada natomiast organizowany jest przez Odnowę w Duchu Świętym bal patriotyczny w Piotrkowie Kuj. Szczegóły w gablocie na plakacie. Zapowiada się świetna zabawa. Zapraszam do udziału nie tylko pary.

10. W dniach 20-24. 04 2020r. organizowana jest pielgrzymka po południowo-wschodnich kresach Polski. W programie Sandomierz, Przemyśl, Krasiczyn, Majdan, Komańcza, Dukla, Dębowiec, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Częstochowa. Proszę o zapisywanie się na wyjazd w jak najkrótszym czasie.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzę dobrego tygodnia, a przebywającym gościom bezpiecznego powrotu  – Szczęść Boże.