V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r.

1. Komunikaty: Ks. Biskupa Włocławskiego dostępne na stronie parafialnej parafiapolajewo.pl (zakładka Aktualności).

2. Za tydzień Niedziela Palmowa.

3. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje i wyjaśnienie leżą na stoliku z tyłu kościoła. Weźmy je dla siebie i dla tych, którzy nie przyszli na Mszę św.

4. W zaistniałej sytuacji zapraszam w niedziele na indywidualną modlitwę i adoracje Najświętszego Sakramentu w godzinach 1500-1800. Będzie to sposobność do przyjęcia sakramentu pojednania i Komunii św. Także w dni powszednie kościół jest otwarty.

Proszę także, by korzystać ze spowiedzi przed Mszą św. w dni powszednie gdy jest mała liczba wiernych. Nie czekać na ostatni tydzień lub dzień przed świętami.

5. Bóg zapłać Panu Janowi Polewskiemu za wykonanie barierki przy schodach przy wejściu furtką na plac kościelny i naprawę bramy w kruchcie naszej świątyni. Dziękuje także Państwu Annie i Arkadiuszowi Wrzesień za wykonanie i umieszczenie w kościele banerów upamiętniających tegoroczne wydarzenia: 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II i beatyfikacje kardynała Stefana Wyszyńskiego. Bóg zapłać.

6. Serdecznie proszę o zgłoszenie się po listy na zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego z poszczególnych tras kolędowych (zostały jeszcze 3 listy).

Ofiary przeznaczone są także na spłatę renowacji dachu świątyni i na wymianę rynien w kaplicy przedpogrzebowej. Ze względu na epidemię proszę zwłaszcza tych parafian, którzy nie będą w na Mszy św. o dołączenie swej ofiary do zbiórki na kwiaty. Bóg zapłać.

Dziękuje parafianom z miejscowości:
Połajew Wieś
Rudzk Mały
Nowa Wieś lewa strona od Piotrkowa do Tomisławic
Przewóz od lasu
Przewóz od mosty
Rudzk Duży
Nowa Wieś lewa strona
Marianowo i Łączki

Nowa Wieś prawa strona od Przewozu
Bóg zapłać

1. Zapowiedzi przedślubne:

- Rafał Racinowski z par. Połajewo i Weronika Magdalena Ślązak z par. Sławsk Wielki

2. Organizowana pielgrzymka parafialna po południowo-wschodnich kresach Polski odbędzie się w nowym terminie 21-25. 09 2020r. Zapraszam chętnych.

3. Solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę zdrowia i dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Szczęść Boże.