Ogłoszenia

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

XXIV niedziela zwykła  – 15.09.2019 r.

 

 1. Dziękuje za odwagę tym wszystkim którzy stanęli wczoraj pod krzyżem by włączyć się ogólnopolską modlitwę za Ojczyznę. Bóg zapłać również tym, którzy pamiętali o krzyżach przydrożnych i na cmentarzu. Szczególnie natomiast dziękuje druhom strażakom z Połajewa, którzy w tym tygodniu bezinteresownie włączyli się w budowę ołtarza na lotnisku w Kruszynie, gdzie obchodzono uroczyście akcję „Polska pod Krzyżem”.

 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy IX Tydzień Wychowania pt. „Nauczycielu gdzie mieszkasz?” Pamiętajmy więc tym czasie o modlitwie i refleksji nad kształtowaniem młodego pokolenia.

 3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy dożynki parafialne. Pragnę zatem serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości. Na ręce p. Soltysa Zenona dziekuję mieszkańcom solectwa Nowej Wsi za organizację i czuwanie nad przebiegiem dożynek.
  Dziekuje za wsparcie materialne:
  Burmistrzowi Masta i Gminy Piotrków Kujawski,
  Prezesowi Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim,
  Agnieszce i Wojciechowi Rakowskim
  Irenie i Grzegorzowi Woźniak
  Dominice i Krzysztofowi Sas-Wisłockim,
  Edwinowi Domioniak, Jaroslawowi Kalinowskiemu, Andrzejowi Mojewicz,
  Piekarni „As“ Wisniewscy,
  Annie i Arkadiuszowi Wrzesień,
  Kole Gospodyń Rudzk Duży,
  Sołectwu Rudzk Duży, Rudzk Mały, Przedłuż,
  Prezesowi OSP Połajewo,
  Błażejowi Barczakowi i Edwardowi Kubisiakowi za przygotowanie konkursów sportowych i nagrodę,
  dyrektor Elżbiecie Niedziałkowskiej, p. Lidii Racinowskiej, Danielowi Wiecheckiemu, p. organiscie, ministrantom i osobom zaanagażowanym w liturgię,
  Szczególne podziekania składam paniom za przyniesione ciasto, druhom ze Straży Pożarnej za wypożyczenie stołów, krzyseł  i ustawienie na placu.
  Bóg zapłać za udział w Eucharystii, delegacjom z sołectw z wieńcem, chlebami i pierwocinami tegorocznych zbiorów.
  Każdemu z osobna i wszystkim razem serdeczne dziękuję za włączenie się w przygotowanie i udział w to wspólne świętowanie.
  Z organizacji dożynek pozostała kwota została przeznaczona na zakup namiotu lub ostatecznie będzie przekazana ogranizatorom przyszłorocznych dożynek, czyli sołectwu Przewóz. Wiem, że to małe sołectwo, ale pozostałe sołectwa obiecały pomoc i wierzę, że za rok dotrzymają słowa.

 4. W środę przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży dlatego zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 dzieci i młodzież, a szczególnie na spotkanie o 17.30 dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii świętej w tym roku szkolnym oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, na Mszy św. i spotkanie po nabożeństwie.
 1. Również w środę o godz. 16.00 zapraszam na spotkanie grupę seniorów.
 1. Na stoliku są do nabycia kalendarze rolnicze po 30 zł, i ścienne po 6 zł
 1. Ofiary na remont dachu kościoła złożyli: Magdalena i Krzysztof Kobierscy – 100 zł. Bóg zapłać.
 1. W nowym numerze tygodnika „Idziemy” znajdziemy odpowiedź na pytanie; co jest znakiem prawdziwej miłości?.  Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, a gościom miłego wypoczynku, wszystkim Wam życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia – Szczęść Boże.