Ogłoszenia

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

XXVIII Niedziela Zwykła - 10.10.2021r.

 1. Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski pt. Nie lękajcie się. Po Mszach św. ofiary składane do puszek przeznaczone są na Fundację Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać w imieniu stypendialnej młodzieży.

 2. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych. W kościele po Mszy św. o godz. 18.00 z wyjątkiem -w tym tygodniu - wtorku i  piątku. W tych dniach bowiem Msza św. i różaniec o 18.00  w  Przewozie

  Dla dzieci szkoły podstawowej codziennie po nabożeństwie różancowym losowanie figurki Matki Bożej, dlatego proszę by dzieci przynosiły na Różaniec karteczki ze swoim imieniem, nazwiskiem, klasą i dobrym uczynkiem.

 3. Na stoliku są do nabycia kalendarze rolnicze po 30 zł, i ścienne po 7 zł., oraz nowy numer tygodnika „Idziemy”.  Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 4. Do zaszczytnej godności ministranta w służbie liturgicznej zapraszam kandydatów na ministrantów.

Ministranci wyjeżdżający 16 października do kina w Sompolnie proszeni są o zebranie się przy kościele o godzinie 14.20.

 1. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności i oczekują naszej modlitwy.

 2. Zapraszam na spotkanie grupę seniorów w środę na godz. 15.00

 3. W czwartek natomiast na godz. 19.00 zapraszam wszystkich pragnących się modlić za swe rodziny oraz Grupę Matek i Ojców w modlitwie

 4. Bóg zapłać za anonimową ofiarę 200zł i 100zł na remont dachu kościoła.

  Bóg zapłać również  ofiarodawcy kwiatów do Ołtarza na dzisiejszą niedzielę.

 5. Po odbiór Świadectwa Sakramentu Bierzmowania zapraszam młodzież w następującym porządku:

  w poniedziałek rocznik – 2008

  we wtorek – 2009

Młodzież zanim odbierze świadectwo uczestniczy we Mszy św. i nabożeństwie różańcowym.

 1. Dziękuję młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za złożone ofiary dzięki którym został zakupiony dla naszych świątyń ekspozytor prasy katolickiej w Połajewie i Przewozie Bóg zapłać.

 2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych pamiętajmy, by robiąc porządki na miejscu wiecznego spoczynku naszych bliskich zachować należny szacunek temu miejscu.  Bądźmy wrażliwi na potrzeby parafii związane z remontem świątyni i nie generujmy dodatkowych kosztów związanych z wywozem śmieci. Wypalone znicze i zniszczone bukiety po posprzątaniu grobów zabierajmy ze sobą. Jednocześnie dziękuję za wspólną troskę i za segregację śmieci.

 3. Przypominam, iż z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia jesteśmy zobowiązani do przysłaniania ust i nosa maseczką.

 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia. Parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa – Szczęść Boże!

 5. Wczoraj pochowaliśmy śp. Ewę Nowacką zd. Muszyńską. Wieczny odpoczynek…