III Niedziela Zwykła– 24.01.2021r.

1. Z woli papieża Franciszka dziś w całym Kościele obchodzimy II Niedzielę Słowa Bożego. Zajrzyjmy więcszczególnie dziś do kart Pisma Świętego w dzisiejsze popołudnie.

2. Dziś również zapowiedziana przez ks. Bp. zbiórka do puszek caritas na mieszkańców Chorwacji, którzy stracili domy po trzęsieniu ziemi.

3. Dziękuję za wspólne kolędowanie i adorację w poprzednią niedzielę. Panu Tomkowi Józefiakowi za ubogacenie dźwiękiem gitary i jego córce skrzypcami, solistom za odwagę i śpiew, oraz wszystkim uczestnikom za modlitwę naszymi pięknymi, narodowymi kolędami i pastorałkami Bóg zapłać.

4. Na stoliku są jeszcze do nabycia kalendarze, oraz nowy numer tygodnika katolickiego IDZIEMY.

5. Zapraszam do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji modlitewnej NAZARET MOIM DOMEM. Spotkanie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu dla wszystkich chętnych i Grupy Ojców i Matek w modlitwie w czwartek o godz. 20.00.

6. Porządek kolędy w tym tygodniu:
    Przestrzegając wymagań sanitarnych wizyta kolędowa w tym roku będzie przebiegać sprawnie z przestrzeganiem przepisów sanepidu (maseczka, dezynfekcja). By nie zatrzymywać się zbyt długo w poszczególnych domach w tym roku proszę nie przygotowywać posiłków ani kawy (choć wiem, że Panie bardzo smacznie gotują).
    Jeśli się ktoś obawia się transmisji wirusa proszę powiadomić proboszcza i umówić się na inny termin lub osobę powożącą.
    Poproszone osoby o podwiezienie jeśli by nie mogły z różnych przyczyn posłużyć, zapewne mają życzliwych i uczynnych sąsiadów, którzy chętnie się z nimi zamienią (ewentualne zmiany proszę załatwiać we własnym zakresie).
    Ofiary składane w czasie kolędy są przeznaczone na spłatę renowacji dachu kościoła i daj Boże, że również będzie na wymianę całego dachu w kaplicy przedpogrzebowej.
    Rozpoczęcie kolędy każdego dnia od godz. 10.00.

Dzień

Podwózka

25.01 - Poniedziałek

Rudzk Mały str. lewa

Karol Muszyński

26.01 - Wtorek od godz.13.00

Rudzk Mały str. prawa

Marek Kwaśny

27.01 - Środa

Katarzyna, Wygoda, Kacza Warta, Rzepiska

Wiesław Kowalski

28.01 - Czwartek

Nowa Wieś str. lewa od Przewozu

Zenon Chęsy

29.01 - Piątek

Nowa Wieś str. prawa od Przewozu

Waldemar Jakóbowski

30.01 - Sobota

Nowa Wieś od Piotrkowa

Arkadiusz Leśnik

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną na ogrzewanie świątyni i spłatę renowacji dachu świątyni.

2. Przypominam, iż z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia jesteśmy zobowiązani do przysłaniania ust i nosa maseczką.

3. Solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim Wam życzę dużo zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

Wizyta duszpasterska zwana kolędą w Parafii Świętej Trójcy w Połajewie w roku 2021.

Przestrzegając wymagań sanitarnych kolęda w tym roku będzie przebiegać sprawnie z przestrzeganiem przepisów sanepidu (maseczka, dezynfekcja). By nie zatrzymywać się zbyt długo w poszczególnych domach w tym roku proszę nie przygotowywać posiłków ani kawy (choć wiem, że Panie bardzo smacznie gotują).

Rozpoczęcie kolędy każdego dnia od godz. 10.00.

Dzień

Podwózka