• XVII Niedziela Zwykła - 25.07.2021r.

1. W dniu dzisiejszym we wspomnienie św. Krzysztofa pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Wętkowskiego.

Dziś też obchodzimy I Dzień Dziadków i Osób Starszych pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych babciach i dziadkach. Odwiedźmy ich, porozmawiajmy z nimi, okażmy im zainteresowanie, współczucie i troskę oraz niech będą obecni w naszych modlitwach.

2. W czwartek - 29 lipca przypada w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godzinie 9.00 rozpoczniemy adoracje aż do godziny 18.00. Zapraszam wszystkich parafian i gości, w grupach i indywidualnie na spotkania z Chrystusem Eucharystycznym.

3. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej na Jasną Górę zapraszają na rekolekcje w drodze. Szczegóły na plakacie i stronie diecezjalnej.

4. Pamiętajmy w tym wolnym czasie odpoczynku wakacje i urlopy: o Panu Bogu, o modlitwie indywidualnej i uczestniczeniu w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

5. Jest nowy numer tygodnika Idziemy, a w nim m.in. jak przygotować się i przeżywać podeszły wiek. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. W piątek zapraszam na godz. 20.00 wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne wraz z Grupą Ojców i Matek w modlitewnej, a w środę z grupą seniorów o godz.16.00

7. Bóg zapłać nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do świątyni, a także za anonimową ofiarę  na renowacje kościoła oraz za ofiary dziś składane na tacę inwestycyjną na remont małej wieży na kościele.

8. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną Śladami Bożego Miłosierdzia w dniach 06-10. 09. 2021r. Podróżować będziemy przez Warmię, Mazury, Litwę i Podlasie. Program pielgrzymki na stronie parafialnej w zakładce Aktualności. Zapisane osoby proszone są o wpłatę zaliczki 300zł., oraz zaopatrzenie się w paszport szczepionkowy.

9. Dziękuję za wspólną troskę o miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich i za segregację śmieci. Wypalone znicze i zniszczone bukiety po posprzątaniu grobów zabierajmy ze sobą.

10. Przypominam, iż z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia jesteśmy zobowiązani do przysłaniania ust i nosa maseczką.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia. Parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w czasie wakacji i urlopu – Szczęść Boże!