1. Ogłoszenia Parafialne
    XXVI Niedziela Zwykła - 01.10.2023r.

1. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z prośbą o modlitwę w intencji pierwszej sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu.
    2. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych z adoracją. W kościele przed Mszy św. o godz. 17.15.
      Dla dzieci szkoły podstawowej codziennie po nabożeństwie różańcowym losowanie obrazu Matki Bożej, dlatego proszę by dzieci przynosiły na Różaniec karteczki ze swoim imieniem, nazwiskiem, klasą i dobrym uczynkiem.
    3. Zapraszam małżonków i rodziny 7 października na Warsztaty Małżeńskie, w których znajdziemy odpowiedzi na temat: Jak przebaczać w małżeństwie? Organizatorzy spotkania zapewniają opiekę nad dziećmi. Miejsce spotkania Połajewek CATALPA. Szczegóły na plakacie w gablocie.
    4. Jest nowy numer tygodnika katolickiego Idziemy, a w nim m.in. – o św. Franciszku nie tylko ekologu. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.
      Natomiast na stoliku są do nabycia kalendarze ścienne i kieszonkowe po 11zł. oraz kalendarze książkowe (rolnicze) po 36zł.
    5. W tym tygodniu przypada:
      - pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania,
      - w ramach pierwszego piątku miesiąca spowiedź podczas Misji św. w środę,
      - a w pierwszą sobotę miesiąca różanie przed Msza św.
    6. W związku z przybliżająca się peregrynacja ikony MB Częstochowskiej w naszej parafii  proszę, aby poszczególne wioski pod kierownictwem sołtysów rozpoczęły już przygotowania dekoracji trasy przejazdu obrazu. Przybędzie do nas z parafii Sadlno (z kaplicy Kryszkowice przez Tomisławice), a od nas pojedzie z Przewozu do parafii Bytoń.
      Trasa Przejazdu:
      (11.10) od Tomisławice  - Rudzk Duży, Nowa Wieś,  Łączki i Marianowo, Katarzyna, Kacza Warta, Rzepiska, Wygoda, Rudzk Mały, Sokoły i Lisianki, Przewóz, Byszewo i Połajewek, Połajewo Nowe, Połajewo Pola, Połajewo Stare.
      (12.10)  tą samą drogą, około godz. 13.00 z kościoła do kaplicy w Przewozie, a o godz. 17.00 przez Nową Wieś w stronę Tomisławic do Bytonia.
    7. Bóg zapłać za złożone ofiary, by sfinasować prowadzone prace renowacyjne kościoła (elewacja kościoła ok.86tys.) i ogrzewanie światyni (ok.15tys.) Zebrano już z następujących miejscowaości:
      Przewóz od krzyżówki do lasu
      Połajewo Nowe
      Przewóz od Połajewa do mostu l.
      Zostały jeszcz 3 listy do odebranie z programami w zakrystii.
    8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego przeżywania Misji św. – Szczęść Boże.
    9. We wtorek o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb śp. Zofii Baranowskiej l. 83 z Połajewa. W iej intencji odmówmy: Wieczny odpoczynek …