VI Niedziela Wielkanocna 22.05.2022r.

1. Zaproszenie na jubileusz 50-lecia kapłaństwa Kiędza Biskupa Wiesława Meringa.

2. W tym szczególnym miesiąc maju zachęcam do odmawiania Litanii Loretańskiej w świątyni podczas nabożenstwa majowego lub przy krzyżach i figurach przydrożnych, albo w gronie rodzinnym czy indywidualnie.

3. Od poniedziałku zaczynają się Dni Krzyżowe – trzy dni modlitw o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże oraz w intencji krajów głodujących. Szczególnie zapraszam rolników, sadowników i wszystkich właścicieli ogrótków.

4. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Natomiast od piątku rozpoczyniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystościa Zesłania Ducha Pocieszyciela.

5. Spotkania z dziećmi przystępujacymi do Pierwszej Komunii Świętej w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i w czwartek o godz.17.00.

Przypominam też o obowiazku uczestniczenia dzieci w nabożeństwach majowych.

5 czerwca Uroczystość Komunii Rocznicowej, a spotkanie z dziećmi rocznicowymi 31maja i 3 czerwca.

6. Za tydzień w niedziele o godz. 10.00 w naszej parafii odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Święta dzieci. Pozwólmy rodzinie dzieci zgromadzić się w tym czasie w kościele. Wybierzmy inna godzinę Mszy św., o godz. 8.00 lub w Przewozie o 12.30

Spowiedź dla dzieci, rodziców i wszystkich chętnych oraz dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 10.00.

7. U wejścia do świątyni jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego IDZIEMY, a w nim m.in. o miłości i trosce naszych kochanych mam. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8. Bóg zapłać za dziś złożone ofiary na tacę inwestycyjna na renowację naszej świątyni.

9. W czwartek zapraszam na godz. 19.00 wszystkich chętnych na spotkanie wraz z grupą Matek i Ojców w modlitewnej.

10. Zapraszam na pielgrzymkę parafialną po Małopolsce w dniach 05-09. 09. 2022r. Podróżować będziemy przez Kraków, Łagiewniki, Oświęcim i Zakopane. Program pielgrzymki na stronie parafialnej w zakładce Aktualności. Zapisy z przedpłata 285zł., pozostała część wpłaty (1tys.) do 15 sierpnia. Możliwość zamówienia dodatkowego posiłku w środku dnia.

11. Parafia w Piotrkowie Kujawskim zaprasza na pielgrzymkę Szlakiem św. Jakuba w Hiszpanii od 20 do 30 sierpnia. Program na stronie internetowej parafii w aktualnościach.

12. Zapraszam także do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Lichenia - 4 czerwca - organizowanej przez franciszkanów w Radziejowie. Połajewska grupa dołączy do niej w Dębołęce. Dzieci i młodzież tylko z opiekunami - osobami pełnoletnimi. Koszt to 20-40 zł. szczegółowe informacje i zapisy u P. Lidii. Udział w tej pielgrzymce będzie pięknym przeżyciem i przygotowaniem do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

13. Dziękuję za wspólną troskę o miejsce spoczynku naszych bliskich. Wypalone znicze i zniszczone bukiety po posprzątaniu grobów zabierajmy ze sobą…

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę zdrowia, radości i pokoju. Niech Maryja nasza Matka i Królowa wyprasza nam Boża opiekę – Szczęść Boże.