Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pozwólmy Pocieszycielowi działać w naszym życiu i doznać Jego uświęcenia.

2. Komunikaty Ks. Biskupa Ordynariusza Diecezji Włocławskiej:

- o odwołanej z dniem 30 maja 2020r. dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

- apel o przystąpienie do sakrmentu pokuty i pojednania w okresie wielkanocnym, który w tym roku został przedłużony do Niedzieli Trójcy Świętej.

dostępne na stronie parafialnej parafiapolajewo.pl (zakładka Aktualności).

3. Dziś zapraszam na indywidualną modlitwę i adoracje Najświętszego Sakramentu w godzinach 1500-1800. Jest to okazja, aby przystapic do spowiedzi wielkanocnej. Rozpoczniemy adorację Koronka do miłosierdzia Bożego, a zakończymy Litanią Loretańską i modlitwą do Ducha Świetego.

Także i w dni powszednie kościół jest otwarty. Zapraszam do nawiedzenia Pana Jezusa w tabernakulum.

4. Od jutra i przez cały miesiąc czerwiec zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwe czerwcowym i odmawiana Litani ku czci Serca Jezusowego.

5. Za tydzień Uroczystośc Najświętszej Trójcy – Odpust w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00. W tym dniu skorzystajmy z łaski odpustu przez spowiedź i Komunię św.

Ze względu na remont świątyni nie będzie procesji eucharystycznej wokół kościoła. Serdecznie zapraszam Słuzbę Liturgiczną, druchów strażaków, asystę, wszystkich parafian i gości do udziału w tym naszym święcie.

6. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie za kapłanów,

- z racji pierwszego piątku miesiąca  spowiedź w kościele od godz. 17.00. Zachęcam szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych, kończy się bowiem czas wielkanocnych spowiedzi.

- a w pierwszą sobotę miesiąca adoracja i różaniec od godz. 17.00.

Serdecznie zapraszam czcicieli Matki Bożej.

1. Jest nowy numer tygodnika Idziemy, a w nim artykuły zwłaszcza Jak działa Duch Święty.

Zachęcam również do nabycia biografi kapłanów męczenników II wojny światowej z okolic Piotrkowa Kujawskiego pt. Śladami męczenników.

2. Bóg zapłać Kazimierzowi Molęda za ofiarę na remont kościoła. Dziś taca inwestycyjna.

3. Dziękuję osobom, które zainicjowały i zrealizowały modlitewne czuwanie i uwielbienie Boga w wigilię Zesłanie Ducha Świętego. Dziękuję scholii z P. Tomkiem Józefiakiem, P. organistce, lektorom, osobom czuwającym na całością i wszystkim uczestnikom modlitewnego czuwania.. Bóg zapłać.

4. Zachęcam do włączenia się w Akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci-zostań Patronem Polskich Misjonarzy” przeprowadzanej w całej naszej Diecezji. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składować do 23 czerwca koło kaplicy przedpogrzebowej.

5. Organizowana pielgrzymka parafialna po południowo-wschodnich kresach Polski odbędzie się w nowym terminie 21-25. 09 2020r. Zapraszam chętnych.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie dzieciom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę Wam zdrowia, radości, pokoju i mocy w wyznawaniu wiary – Szczęść Boże.