Ogłoszenia - Parafia p.w. Trójcy Świętej w Połajewie

Parafia p.w. Świętej Trójcy w Połajewie

Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021r.

 1. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 2. Natomiast już od piątku rozpoczyniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystościa Zesłania Ducha Pocieszyciela.

 3. W tym szczególnym miesiąc maju zachęcam do odmawiania codziennie Litanii Loretańskiej w świątyni po Mszy św., w sąsiadztwie, w gronie rodzinnym czy indywidualnie.

 4. Jutro zaczynają się Dni Krzyżowe – trzy dni modlitw o błogosławieństwo Boże i urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. W poniedziałek, wtorek (Przewóz) i środę szczególnie zapraszam rolników, sadowników i wszystkich właścicieli ogrótków.

 5. W ramach przygotownia do Pierwszej Komuni Świętej spotkania dzieci odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek i piątek od godz. 17.00.

  Przypominam też o obowiazku uczestniczenia dzieci i młodzieży w nabożeństwach majowych.

 6. Na stoliku jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego IDZIEMY. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 7. W piątek na godz. 20.00 zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne wraz z Grupą Ojców i Matek w modlitewnej

 8. Fundacja Życie i Rodzina zwraca się do wszystkich obywateli o poparcie Obywatelskiej Incjatywy Ustawodawczej w sprawie przeniesienia Dnia Ojca z 23 czerwca na dzień Uroczystości św. Józefa, czyli 19 marca, oraz w sprawie zakazu marszów LGBT na ulicach polsk miast. Listy są dostepne na stoliku Proszę o zabranie do swego domu listę i ją czytelnie wypełnić przez domowników, sąsiadów i znajomych, a uzupełnioną przynieś do kancelarii.

 9. Dziękuję za wspólną troskę o miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich. Wypalone znicze i zniszczone bukiety po posprzątaniu grobów zabierajmy ze sobą.

 10. Przypominam, iż z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia jesteśmy zobowiązani do przysłaniania ust i nosa maseczką.

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę zdrowia, radości i pokoju. Niech Maryja nasza Matka i Królowa wyprasza nam Boża opiekę  – Szczęść Boże.