Ogłoszenia - Parafia p.w. Trójcy Świętej w Połajewie

Parafia p.w. Świętej Trójcy w Połajewie

Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020r.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pozwólmy Pocieszycielowi działać w naszym życiu i doznać Jego uświęcenia.

 2. Komunikaty Ks. Biskupa Ordynariusza Diecezji Włocławskiej:

  - o odwołanej z dniem 30 maja 2020r. dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

  - apel o przystąpienie do sakrmentu pokuty i pojednania w okresie wielkanocnym, który w tym roku został przedłużony do Niedzieli Trójcy Świętej.

      dostępne na stronie parafialnej parafiapolajewo.pl (zakładka Aktualności).

 3. Dziś zapraszam na indywidualną modlitwę i adoracje Najświętszego Sakramentu w godzinach 1500-1800. Jest to okazja, aby przystapic do spowiedzi wielkanocnej. Rozpoczniemy adorację Koronka do miłosierdzia Bożego, a zakończymy Litanią Loretańską i modlitwą do Ducha Świetego.

  Także i w dni powszednie kościół jest otwarty. Zapraszam do nawiedzenia Pana Jezusa w tabernakulum.

 4. Od jutra i przez cały miesiąc czerwiec zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwe czerwcowym i odmawiana Litani ku czci Serca Jezusowego.

 5. Za tydzień Uroczystośc Najświętszej Trójcy – Odpust w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12.00. W tym dniu skorzystajmy z łaski odpustu przez spowiedź i Komunię św.

  Ze względu na remont świątyni nie będzie procesji eucharystycznej wokół kościoła. Serdecznie zapraszam Słuzbę Liturgiczną, druchów strażaków, asystę, wszystkich parafian i gości do udziału w tym naszym święcie.

 6. W tym tygodniu przypada:

  - pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie za kapłanów,

              - z racji pierwszego piątku miesiąca  spowiedź w kościele od godz. 17.00. Zachęcam szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych, kończy się bowiem czas wielkanocnych spowiedzi.

              - a w pierwszą sobotę miesiąca adoracja i różaniec od godz. 17.00.

               Serdecznie zapraszam czcicieli Matki Bożej.

 1. Jest nowy numer tygodnika Idziemy, a w nim artykuły zwłaszcza Jak działa Duch Święty.

  Zachęcam również do nabycia biografi kapłanów męczenników II wojny światowej z okolic Piotrkowa Kujawskiego pt. Śladami męczenników.

 2. Bóg zapłać Kazimierzowi Molęda za ofiarę na remont kościoła. Dziś taca inwestycyjna.

 3. Dziękuję osobom, które zainicjowały i zrealizowały modlitewne czuwanie i uwielbienie Boga w wigilię Zesłanie Ducha Świętego. Dziękuję scholii z P. Tomkiem Józefiakiem, P. organistce, lektorom, osobom czuwającym na całością i wszystkim uczestnikom modlitewnego czuwania.. Bóg zapłać.

 4. Zachęcam do włączenia się w Akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci-zostań Patronem Polskich Misjonarzy” przeprowadzanej w całej naszej Diecezji. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składować do 23 czerwca koło kaplicy przedpogrzebowej.

 5. Organizowana pielgrzymka parafialna po południowo-wschodnich kresach Polski odbędzie się w nowym terminie 21-25. 09 2020r. Zapraszam chętnych.

 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie dzieciom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę Wam zdrowia, radości, pokoju i mocy w wyznawaniu wiary – Szczęść Boże.