Ogłoszenia - Parafia p.w. Trójcy Świętej w Połajewie

Parafia p.w. Świętej Trójcy w Połajewie

Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu - 04.12.2022r.

 

 1. Dziś ofiary składane do puszek Caritas są przeznaczone na pomoc Kościołowi na wschodzie. Bóg zapłać za ofiary i modlitwę w tej intencji.

 2. W okresie Adwentu zapraszam na RORATY – W tym tygodniu Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny we wtorek, piątek i sobotę o godz. 7.00, a w środę o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, które będą znakiem naszego czuwania wraz z Maryją. Zapraszam dzieci (szczególnie komunijne - wymagane 4 razy), młodzież i dorosłych, niech udział w tej wyjątkowej Mszy św. będzie wyrazem naszej tęsknoty za Panem Jezusem.

 3. W czwartek - 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 10.00 w Przewozie i o 17.00 w Połajewie.

 4. Za tydzień spotkanie o godz. 10.00 z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej,

 5. Dzień skupienia i spowiedzi adwentowej w naszej parafii zaplanowany jest na 17 grudnia.

 6. Opłatek i świece adwentowe są do nabycia w zakrystii.

  Świeca duża – 20 zł, mała - 10 zł.

 7. Jest nowy numer tygodnika katolickiego Idziemy, a w nim m.in. o życiu ludzi w czasie wojny. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.

  Natomiast na stoliku są do nabycia ostatnie egzemplarze kalendarzy ściennych po 10zł.

 8. Podobnie jak w roku ubiegłym serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w akcji charytatywnej Bożonarodzeniowa kartka świąteczna dla osób starszych i samotnych. Prace składamy do skrzynki w wyznaczonym miejscu. Szczegóły na plakacie.

  Zachęcam także do włączenia się w akcję charytatywną Paczka dla osób starszych i samotnych przez ofiarowanie artykułów spożywczych lub chemicznych.

 9. Dziękuję za organizację pieczenia i dekorowania pierników dla osób starszych i samotnych oraz za udział dzieci, które świetnie się bawiły i spędziły czas pożytecznie z niespodzianką.

 10. Na spotkanie w czwartek na godz. 19.00 zapraszam wszystkich pragnących polecać Panu Bogu swe rodziny oraz Grupę Matek i Ojców w modlitwie.

 11. Dziękuję Wam za wspólną troskę o cmentarz. Bądźmy wrażliwi na potrzeby parafii związane z remontem świątyni i nie generujmy dodatkowych kosztów związanych z wywozem śmieci. Wypalone znicze i zniszczone bukiety po posprzątaniu grobów zabierajmy ze sobą.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzę dużo zdrowia i owocnego przeżywania czasu Adwentu. Dla naszych milusińskich i wszystkich grzecznych dzieci w dniu imienin Mikołaja życzę słodkich upominków. Szczęść Boże.

 13. W tym tygodniu na cmentarzu parafialnym spoczął śp. Jan Michalak z Łączek, lat 99, a we wtorek o godz.  12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Julianny Krakowskiej ze Ślesina .
  W ich intencji odmówmy: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie