Ogłoszenia - Parafia p.w. Trójcy Świętej w Połajewie

Parafia p.w. Świętej Trójcy w Połajewie

Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu –  28.11.2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu i zarazem Nowy Rok Liturgiczny.

 2. W okresie Adwentu zapraszam na RORATY – w tym tygodniu Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w poniedziałek o 7.00, w środę o 17.00 i sobotę o godz. 16.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, które będą znakiem naszego czuwania wraz z Maryją. Zapraszam dzieci (szczególnie komunijne - wymagane 4 razy), młodzież i dorosłych, niech udział w tej wyjątkowej Mszy św. będzie wyrazem naszej tęsknoty za Panem Jezusem.

 3. Dzień skupienia i spowiedzi adwentowej w naszej parafii zaplanowany jest na 18 grudnia.

 4. Za tydzień na Mszy św. o godz.10.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do sakramentu Pierwszej Komunii św.

 5. W tym tygodniu przypada:

  - pierwszy czwartek miesiąca – modlić się będziemy w tym dniu szczególnie o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

  - pierwszy piatek miesiąca – spowiedź dla praktykujących pierwsze piątki miesiaca i dzieci komunijnych od godz. 16.30;

  - pierwsza sobota miesiąca - Różaniec świety z adoracją Najświetszego Sakramentu po Mszy św.

 6. Kandydatów na ministrantów zapraszam przed Mszą św. do zakrystii.

 7. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w akcji charytatywnej Bożonarodzeniowa kartka świąteczna dla osób starszych i samotnych. Prace składamy do skrzynki w wyznaczonym miejscu wraz z wypełnioną ankietą. Szczegóły na plakacie.

  Zachęcam także do włączenia się w akcję charytatywną Paczka dla osób starszych i samotnych przez ofiarowanie artykułów spożywczych lub chemicznych.

 8. Na stoliku są do nabycia: kalendarz rolniczy za 30 zł, i ścienne po 7 zł., oraz nowy numer tygodnika „Idziemy”.  Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 9. Opłatek i świece adwentowe są do nabycia w zakrystii.

  Świeca duża – 17 zł, mała - 7 zł

 10. Bóg zapłać za anonimowe ofiary –  na spłatę remontu dachu kościoła, oraz za dzisiejszą tacę inwestycyjną.

 11. Bóg zapłać ofiarodawczyni świec na wieniec adwentowy i Pani zakrystiance za dekorację adwentową, oraz wszystkim którzy włączyli się w akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci –Wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej”.

 12. Zapraszam na Kurs Biblijny w dniach od 10 do 12 grudnia 2021r. w Licheniu Starym. Szczegóły na plakacie.

 13. Na spotkanie w czwartek na godz. 19.00 zapraszam wszystkich pragnących polecać Panu Bogu swe rodziny oraz Grupę Matek i Ojców w modlitwie.

 14. Proszę w dni powszednie wchodzić do świątyni drzwiami bocznymi, główne bowiem są  zamknięte w okresie zimowym.

 15. Za tydzień ofiary składane do puszek Caritas są przeznaczone na pomoc Kościołowi na wschodzie. Bóg zapłać za ofiary i modlitwę w tej intencji.

 16. Przypominam i proszę, by przy sprzątaniu grobów - liście i suche kwiaty z ziemią wyrzucać na przeznaczone do tego miejsce na końcu cmentarza. Wypalone znicze i zniszczone sztuczne bukiety po posprzątaniu grobów zabierajmy ze sobą. Bądźmy wrażliwi na potrzeby parafii związane z remontem świątyni i nie generujmy dodatkowych kosztów związanych z wywozem śmieci. Bóg zapłać osobom ekologiczne wrażliwym za troskę i poczucie odpowiedzialności.

 17. Przypominam, iż z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia jesteśmy zobowiązani do przysłaniania ust i nosa maseczką.

 18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzę dużo zdrowia i dobrego przeżycia czasu Adwentu.  Szczęść Boże.