Parafia p.w. Świętej Trójcy w Połajewie
Ogłoszenia
Ogłoszenia Parafialne - Rok Jubileuszowy św. Bogumiła
10 Niedziela Zwykła – 07.06.2026r.
- W miesiącu czerwcu zachęcam do odmawiania codziennie Litanii do Najświętszego Serca Pana Janusa - w świątyni po Mszy św., lub w gronie rodzinnym czy indywidualnie.
- Serdecznie zapraszam asystę, ministrantów, wszystkich parafian i gości do uczestniczenia w Oktawie Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo wianków.
- Proszę także o organizację procesji w następujacych dniach przez poszczególne sołectwa:
-Poniedziałek – Sołectwo Rudzk Mały
-Wtorek – Sołectwo Rudzk Duży
-Środa – Sołectwo Nowa Wieś
-Czwartek – Sołectwo Przewóz - W tym tygodniu obchodzić będziemy w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- U wejścia do świątyni jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego IDZIEMY, a w nim m.in. Żywy Różaniec ma 200 lat. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
- W czwartek na godz. 20.00 zapraszam wszystkich pragnących się modlić za rodziny oraz Grupę Matek i Ojców w modlitwie.
- Zapisane osoby na pielgrzymkę w sobotę 13 czerwca śladami św. Bogumiła (do Dobrowa, Uniejowa, Świnic Warckich i Koła) wyjazd z pod kościoła o godz. 7.00
- Bóg zapłać dzieciom pierwszokomunijnym za złożoną ofiarę 380 zł jako „Mój dar dla dzieci z krajów misyjnych”. Dziękuję również rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za dar ołtarza, który został przeznaczony na odnowienie kielicha.
- Bóg zapłać, za trud podjęty przez około 30 osobową grupę w czasie pielgrzymki w poprzednią sobotę do Lichenia. Niech modlitwy i prośby zaniesione Matce Bożej zostaną wysłuchane, a pątnicy doznają radości spełnionych intencji.
- Od maja do jesieni Msza św. wieczorem w soboty odprawiana jest z niedzieli.
- Bóg zapłać asyście na Uroczystości Odpustowej i Bożego Ciała: druhnom i druhom strażakom OSP, ministrantom i lektorom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i dzieciom komunijnym, osobom niosącym różaniec, poduszki, feretrony i chorągwie, pani Lidii za troskę o świątynię, oraz mieszkańcom wiosek - twórcom pięknych czterech ołtarzy wyrażających prawdy naszej wiary. Dziękuje za kwiaty ofiarowane do świątyni, udekorowanie trasy i okien na drodze procesji i wszystkim uczestnikom. Dziękuję parafianom i gościom tej jakże pięknej manifestacji naszej wiary. Niech Bóg wszystkim wam ześle wszelkie łaski.
- Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia, parafianom i gościom, oraz wszystkim uczestnikom liturgii życzę zdrowia, radości i pokoju – Szczęść Boże.

