Wspólnota "Matki i Ojcowie w Modlitwie"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 października 2017

Wspólnota "Matki i Ojcowie w Modlitwie" istnieje w naszej parafii od 2013 r. i skupia matki i ojców pragnących modlić się za swoje dzieci, wnuki i współmałżonków.

 

Jest to grupa modlitewna związana z ruchem Mothers Prayers, który powstał w Anglii w 1995r. Obecnie ruch ten skupia grupy modlitewne już w ponad 90 krajach świata. Oprócz katolickich istnieją wspólnoty prawosławne i protestanckie.

Na spotkaniach, stawiamy na stole: krzyż- symbol zbawienia, świece – Jezus jest Światłością Świata, Pismo Święte – Jezus jest Żywym Słowem, mały koszyczek – ustawiony u stóp krzyża, przeznaczony na imiona naszych dzieci wypisywane na małych papierowych krążkach. Modląc się podczas spotkania, wkładamy do niego krążki
z imionami dzieci, jeden za drugim jako symbol powierzenia ich opiece Pana. Jeśli uświadomimy sobie, że oddajemy Mu nasze problemy – często jest to cudowny moment uzdrowienia. W naszej wspólnocie są trzy grupy matek i jedna ojców.

Podczas spotkań oddajemy Jezusowi rodziny, a szczególnie dzieci. Uciekając się do wstawiennictwa Matki Najświętszej, aniołów i świętych, prosimy o dary Ducha Świętego, opiekę i błogosławieństwo we wszystkich sprawach dotyczących życia naszych rodzin, parafii, Kościoła, Ojczyzny i całego świata. Dziękując Bogu za dar macierzyństwa
i ojcostwa, prosimy o jedność i miłość wzajemną w naszych domach i we wszystkich rodzinach parafii.

Modlimy się również za inne wspólnoty skupione w tym ruchu, a zwłaszcza za te matki, ojców i ich dzieci, którzy w danej chwili znajdują się w największej potrzebie.

Działalność wspólnoty sprowadza się głównie do modlitwy.

Spotkania odbywają się na plebanii co tydzień w piątek o godz. 20.00. Raz w miesiącu przeżywamy wspólnotową Eucharystię i w pierwszą niedzielę miesiąca spotykamy się na Adoracji.

 Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnoty.