Pielgrzymka do Medjugorie

7 kwietnia 2019

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie od 14 do 20 lipca tego  roku. Koszt 1495 zł + 50 euro. Ze względu na krótki termin do wyjazdu osoby zainteresowane proszę o jak najszybsze zgłoszenia.

Pielgrzymka do Medziugorie - 14-20.07.2019

Dzień I (nd. 14.07.)

Wyjazd z Połajewa o godz. 4.00. Przejazd przez Węgry do Ludbregu (miejsce cudu eucharystycznego), tam Msza Święta. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (pn. 15.07.)

Śniadanie, Po śniadaniu wyjazd w kierunku Medziugorie. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu Kościoła Św. Jakuba. Obiadokolacja. Zwiedzanie okolic Kościoła Świętego Jakuba – cmentarz, kościół, Figura Zmartwychwstałego Chrystusa. Udział w wieczornym cyklu nabożeństw przy Kościele Świętego Jakuba. Różaniec, Msza Święta, Koronka Medziugorska, Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Adoracja Krzyża Świętego.

Dzień III (wt. 16.07.)

Poranna droga krzyżowa na cudowną Górę Kriżevac, Śniadanie. Spotkanie z nawróconym narkomanem – Wieśkiem, który dziś posługuje w Medziugorie. Po południu wyjazd nad Wodospady Kravica – możliwość kąpieli, Obiadokolacja, Udział w wieczornym cyklu nabożeństw przy Sanktuarium. Różaniec, Msza Święta, Koronka Medziugorska, Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.

Dzień IV (śr. 17.07.)

Śniadanie, wyjazd do Dubrownika, zwanego też „Perłą Adriatyku” - zwiedzanie miasta z przewodnikiem, następnie rejs statkiem wokół Wyspy Lokrum. Wyjazd w drogę powrotną do Medziugorie. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym cyklu nabożeństw przy Kościele Świętego Jakuba. Różaniec, Msza Święta, Koronka Medziugorska, Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzień V (czw. 18.07)

Śniadanie, Przejazd na Górę Objawień – miejsce, gdzie pod niebieskim krzyżem jedna z wizjonerek, Mirjana, w każdy 2 dzien miesiąca otrzymuje łaskę, objawienia - rozważanie tajemnic różańca świętego Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta: Krzywy Most, Most Sulejmana, uliczki Starego Miasta, czas wolny – możliwość degustacji lokalnych potraw lub zakupu oryginalnych pamiątek. Powrót do Medziugorie. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym programie nabożeństw. Różaniec, Msza Święta, Koronka Medziugorska, Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.

Dzień VI (pt. 19.07.)

Śniadanie. Poranna Msza Święta w Medziugorie. Następnie przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Spacer pomiędzy jeziorami i wodospadami, rejs statkiem. Przejazd na nocleg w okolicach Marija Bistrica.

Dzień VII (sb. 20.07.)

Śniadanie. Przejazd do Marija Bistrica – Msza Święta w narodowym sanktuarium maryjnym Chorwacji. Wyjazd w drogę powrotną do Połajewa. Po drodze zatrzymamy się na obiad. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.

Cena : 1495 zł + 50 Euro

Cena obejmuje:

• 6 noclegów w pokojach dwu i trzy osobowych z pełnym węzłem

sanitarnym.

• 6 Śniadań oraz obiadokolacji

• Obiad w drodze powrotnej

• Przejazd komfortowym autokarem

• Opłaty drogowe

• Opiekę pilota/ przewodnika

• Przewodnik po Dubrowniku

• Przewodnik po Parku Narodowym Jezior Plitwickich

• Ubezpieczenie KL i NNW

• System słuchawkowy Tourguide dla każdego uczestnika

W kwocie 50 Euro uwzględniono bilety wstępów: Rejs statkiem w Dubrowniku wokół Wyspy Lokrum, Park Narodowy Jezior Plitwickich, Wodospady Kravica.